Avatar billede kovboyjder Nybegynder
28. oktober 2007 - 18:13 Der er 1 kommentar og
1 løsning

problemer med office 2007

Jeg har problemer med at mit excel ikke opfører sig som den skal og det til tider kræver mange genstarter af programmet og/eller maskinen for at få det til at køre.

Problemet er at når jeg vil benytte ctrl + c og ctrl + v så vil den bare slette celler istedet. desuden hvis jeg bare trykker på et bogstav kan jeg ikke komme ind i cellerne og skrive, den rykker bare en celle til højre.

Har søgt efter opdateringer men det virker ikke. det er en lovlig version så det kan ikke have noget med det at gøre.

Håber der er nogen der har en fornuftig løsning på problemet.
Avatar billede word-hajen Nybegynder
28. oktober 2007 - 18:30 #1
Der er vist mange, der oplever de samme problemer, som du gør.

http://www.eksperten.dk/spm/802142
http://www.eksperten.dk/spm/801587
Avatar billede kovboyjder Nybegynder
23. januar 2008 - 14:08 #2
se ovenstående
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Excel kurser for alle niveauer og behov – find det kursus, der passer til dig

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester