12. marts 2008 - 21:15Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Outlook - Tilføj Helligdage virker ikke
I min outlook 2003 kalender vil jeg meget gerne have tilføjet helligdage.
Så jeg trykker på Funktioner -> Indstillinger -> Kalenderindstillinger -> Tilføj Helligdage -> Danmark -> Ok -> Ok -> Lukker Outlook -> Starter Outlook, men helligdagene er ikke tilføjet.
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Det er ikke en update. Du skal selv hente og installere. Så hvis du ikke har gjort det, er det formentlig årsagen til, at du ikke får noget ud af at tilføje helligdage på "normal vis".
Nu er det på en firma computer ... og det virker ved alle mine kollegaere ... så jeg vil tro det er installeret ... men jeg laver en helpdisk på det, så må vi se hvad de siger til det.
Men du må meget gerne lave et svar ... jeg kunne godt forstille at det er problemet.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.