Avatar billede ep_13 Nybegynder
16. maj 2008 - 19:26 Der er 2 kommentarer

Skærm problemer med PCLinuxOS på Dell Inspiron 6400 ?

Hey,
Har lige installeret PCLinuxOS på min bærbare Dell Inspiron 6400, problemet er bare, at på skærmen ser det hele alt for stort ud, opløsningen er sat til 800*600. Min Dell's skærmopløsning er 1280*800 (tror jeg nok). Men den opløsning står bare ikke i instllingerne. Er der en driver jeg kan installere eller hvad skal jeg gøre?

/ep
Avatar billede Slettet bruger
16. maj 2008 - 20:38 #1
Jeg tror sgu det hjælper når du finder ud af at afslutte dine gamle tråde
Avatar billede ep_13 Nybegynder
16. maj 2008 - 21:19 #2
Slap dog af .
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester