Avatar billede djdenta Nybegynder
05. august 2008 - 16:48 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Manglende ipod

Hej
Når jeg tilkobler min ipod til computeren for at lade den op kan jeg ikke finde den som ekstern drev.
Det vil sige, når itunes er åbent kan jeg se "profil"siden eller hvad man skal kalde denne. Men lige så snart itunes er lukket ned, er ipoden på mærelig hvis også væk. Dette på trods af at den stadig lader op.
Normalt når man indsætter et usb-stik så får man en mulighed for at koble den fra nede i højre hjørne, men den mulighed er ikke til stede.
Er der nogle der kan hjælpe?
Har prøvet at genstarte ipoden i itunes.
Avatar billede johnstigers Seniormester
05. august 2008 - 21:30 #1
Avatar billede djdenta Nybegynder
06. august 2008 - 15:38 #2
tak for det.
Avatar billede johnstigers Seniormester
06. august 2008 - 16:00 #3
Husk at acceptere svar :)
Avatar billede johnstigers Seniormester
06. august 2008 - 16:02 #4
Og lave feedback m.m. på de andre spørgsmål af dine...
Avatar billede djdenta Nybegynder
07. august 2008 - 15:51 #5
Det løste det problem med at kunne koble ipoden fra automatisk, men det løste desværre ikke det problem som jeg havde håbet på samtidig.
Jeg kører et program der hedder last.fm når jeg hører musik. last.fm scrobler musikken på en hjemmeside, så jeg kan få anbefalet ny musik. Det fungerer fint når jeg bare bruger itunes.
Desværre er det desværre stoppet fra den ene dag til den anden når jeg skal opdatere ipod. Normalt scroblede den også de sange når jeg koblede ipoden til.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

Seneste spørgsmål Seneste aktivitet
I går 10:21 Ny printer, men hvilken Af mort1 i Printere
13/0819:41 USB på Linux Af Uvanga i Linux
12/0818:26 Hvilken type mus Af mort1 i PC
11/0813:21 ms Forms Af leahcim i Andet software
10/0821:30 Blokeret på Snapchat? Af LineP i Chat & Messaging