Avatar billede bramming Nybegynder
09. februar 2009 - 15:16 Der er 1 løsning

Orb - findet ikke kanaler?

Hej Exp...

Jeg har for nylig hentet den nyeste version af Orb, i håb om jeg kan streame mit tv signal til f.eks. min iphone.

Alt installation kører fint og i så fald streaming af film eller billeder til min telefon eller andre enheder kører upåklageligt!

MEN når jeg skal sætte mit tv signal op, vil den ikke finde kanaler med billede på, den siger fint den finder min tuner, og alt det der og så står den bare efter man har valgt danmark på et screen hvor det ser ud som om i en ramme at billedet som den finder på¨de kanaler skulle dukke op... men intet sker?

Nogen der har erfaring med dette??? HeeeelpP!!!
Avatar billede bramming Nybegynder
24. februar 2009 - 10:39 #1
Den har fundet kanalerne nu, men når den prøver at streame det, melder den fejl (den bliver ved med at connecte)..

Lukker...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester