15. februar 2009 - 19:52Der er
10 kommentarer og 1 løsning
2 skærme issue efter brug af 1
Hej eksperter.
Jeg bruger normalt 2 skærme, og det virker som også fint. Da jeg skulle bruge computeren et andet sted og ikke gad ta' begge skærme med og satte Windows til kun brug af 1 skærm.
Problemet lægger i, efter jeg så tilslutter 2 igen, skal jeg vælge "Start op i sidste virkende konfiguration" og så vælge at "sætte skærm 2 på i Windows -> Skærm indstillinger"
Når jeg så slukker/genstarter bliver jeg nød til at starte den op med "Start op i sidste virkende konfiguration" igen, ellers viser den mig blot en sort skærm.
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Kan ikke 100% huske hvad for et grafikkort det er. Mener det er 9800GX2 fra Geforce, og kører Windows XP 64-bit.
Men det sjove/mærkelige er jo det har kørt perfekt førhen, hvordan kan den lige pludselig brokke sig?
Synes godt om
Slettet bruger
16. februar 2009 - 10:40#3
Driveren skal jeg lige ha' fulgt op på.
Synes godt om
Slettet bruger
17. februar 2009 - 23:32#4
Det er Nvidia GeForce 9800 GX2
Ved ikke hvordan jeg finder ud af det med driveren. Men her er måske det du skal bruge? (Skulle gerne være den nyeste i forhold til Nvidia's driver download) Main driver: nv_disp.dll Version 6.14.0011.8122 (English) Mini VDD: nv4_mini.sys
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.