22. maj 2009 - 21:56Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Seperat Appendiks
Er ved at være færdig med specialet og skal have inkluderet nogle appendikses. Er det mulig at lave seperate appendikses og stadig kunne udnytte \ref til det seperate dokument??
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
I har den mulighed at splitte rapporten og appendiksrapporten ad. Det betyder at I får en master-fil til både rapporten og appendiksrapporten og kan gøre med hver af dem som I vil.
Alle de henvisninger I har på kryds og tværs skal naturligvis stadig virke, hvilket kan gøres med kommandoen \externaldocument{<navn på appendiksrapport>}, som placeres efter I har inputtet preamble.
Det kræver at I benytter pakken "xr". Det hele kunne i et lille eksempel se således ud: ________
Håber det kan bruges! Go fornøjelse med resten af projektet! Og mange tak for points :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.