Avatar billede danni2501 Mester
11. februar 2010 - 11:30 Der er 1 løsning

Spørgsmål til WLAN på mobil

Hej eksperter

Jeg har købt mig en Nokia N79 som har WLAN.

Mit spørgsmål går på om der er andre der har oplevet følgende problem.

Den finder nemt mit trådløse netværk og logger på. Så går jeg på nettet og vil åbne en side. En side som Facebook virker som den skal (hentes via WLAN og dermed gratis), men mange andre sider vil den ikke åbne. Den kommer med en meddelelse om at der ikke er noget WLAN tilsluttet, men ude i standby skærmen (http://i44.tinypic.com/25uku2f.jpg)står der at den er tilsluttet mit netværk så det kan jeg ikke forstå. Derudover så står den hele tiden og skriver opdatere... Det behøver den jo ikke når den er tilsluttet.

Er jeg den eneste med det problem?
Avatar billede danni2501 Mester
16. februar 2014 - 21:35 #1
Lukkes
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester