Avatar billede Slettet bruger
24. maj 2010 - 23:46 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Synkronisering af iPod nano uden iTunes?

Halløj,

Kan det på nogen måde lade sig gøre at synkronisere sin iPod nano (første generation) uden iTunes? Jeg anvender på nuværende tidspunkt Songbird under Windows og var fuldt ud tilfreds med dets kompatibilitetsfeatures, til de blev elimineret, hvorefter jeg ikke har kunnet finde et praktisk alternativ. Jeg har forsøgt at eksportere playlists fra Songbird med et addon for så at importere dem i iTunes, men da sidstnævnte mig bekendt ikke understøtter ratings som metadata, har jeg ikke formået at få dem med, hvorfor resultatet mildes talt er kaotisk.
Avatar billede ole_madsen Ekspert
26. maj 2010 - 10:49 #1
Jeg bruger WinAmp til at kopiere musik fra PC til min iPod video. Det virker fint.

Men jeg kan altså ikke huske om WinAmp har det indbygget, eller om jeg har fundet et plugin til WinAmp.
Avatar billede Slettet bruger
18. august 2010 - 17:41 #2
Winamp har vist en "medfødt" feature til at overføre musik til iPod, og den virker nogenlunde. Smid et svar for point.
Avatar billede ole_madsen Ekspert
18. august 2010 - 19:24 #3
Hermed svar.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester