Avatar billede Slettet bruger
09. juli 2010 - 17:36 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

2 hovedet mønt

Hej Alle

Jeg håber nogen kan hjælpe, jeg skal bruge en to-hoved sidet mønt, eller hvad man nu skal kalde den.
Det skal altså være en mønt mønt hvor begge sider er et hoved.

Jeg har søgt og søgt, men kan umiddelbart kun finde steder i USA der sælger dem og det er jeg ikke interesseret i.

Er der nogen der kender nogen steder eller har nogen ideer til hvor man mon kan skaffe en sådan mønt.
Avatar billede aners Nybegynder
09. juli 2010 - 17:38 #1
Kan du ikke bare lime to sammen? derpderpderpderp
Avatar billede martin_moth Mester
09. juli 2010 - 19:29 #2
hehe, der er basis fr at vinde nogle plat-og-kroner der :-)

Sådan en kan jeg også godt tænke mig, lytter med
Avatar billede MathiasDue Nybegynder
09. juli 2010 - 19:55 #3
aners! oh' Snap! det går jo ikke..
Avatar billede Slettet bruger
02. september 2010 - 00:33 #4
Jeg fandt faktisk en i mine gemmer, og fandt aldrig nogen butikker i DK der havde en, der var et par netbutikker der solgte euro mønter med samme motiv på hver side og lign.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester