Avatar billede retrofast Nybegynder
01. august 2010 - 11:18 Der er 1 løsning

gammel printer & win7

(er stødt på flere gode indlæg herfra og fornemmer at jeg kan få hjælp til at få det nuværende til at virke, frem for at skulle anskaffe nyt konstant)

Har en stabil Brother HL-1230 laser printer der har virket helt fint med WinXP. Har siden skiftet til Win7 64 bit og har derfor ingen printer-port på harddisken mere. Har købt et printerport-USB stik og har (vist nok) fundet nogle drivere hos Brother som de anbefaler til Win7. PCen kan sagtens finde printeren og når jeg trykker print, udskriver maskinen, men der er intet på papiret. ??

Er der nogen der kan hjælpe?
Avatar billede retrofast Nybegynder
17. september 2010 - 08:42 #1
har fundet svar men kan ikke hitte ud af at lukke dette indlæg. jeg er vist ikke den eneste. nåmn, det kommer måske når jeg har skrevet dette som svar.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester