09. august 2010 - 21:43Der er
6 kommentarer og 1 løsning
kan ikke installere explore 8
En af mine bekendte har et problem,han kan ikke installere explore 8.opdateringen kommer sammen med øvrige opdateringer fra windows men kan ikke instaleres.han kører win xp home edition med service pakke 3.nogen der har en løsning.
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
De fleste gange er det denne vejledning som løser problemet med installation af IE 7 eller IE 8 bare følg vejledningen, du mangler sikkert en tilladelse.
Stien til at ændre tilladelser for installering af IE7 og IE 8 er som følger. Begynd med START, vælg KØR og indtast: regedit i den lille rude, klik på krydset ud for mappen HKEY_CLASSES_ROOT find derefter Interface og klik på krydset ud for mappen, derefter skal denne Findes,{34A715A0-6587-11D0-924A-0020AFC7AC4D Højre klik på mappen og vælg tilladelser nu Skal du sætte flueben i nederste rudes felter, for fuld kontrol og for at læse, og du skal stå som administrator for oven, klik på tilføj, eller alle, og tilføj. Du skal nu genstarte komputeren og lade Windows update installere IE 7 eller IE 8. Løsning af Silbidor
Ref #5: IE7 / IE8 er IKKE en del af en ServicePack(2,3) - er en 'selvstændig' pakke fra WindowsUpdate!!!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.