Avatar billede Swiften Nybegynder
18. april 2012 - 00:00

Office pro v.s. printer-driver

Fik ilagt Office prof i min ret nye Dell-maskine i januar. Kører W7 64 bits.
Herefter kunne min printer, Samsung CLX2160, Laser multi ikke udprinte i farver. Når jeg har downloaded driver til printeren -fjernet gl. program etc. etc., kommer printeren frem med 'Samsung 2160 CLX MONO). Dette Mono kan jeg kun se, må vise, at den KUN kan printe i sort, for der har aldrig tidligere stået mono, da jeg kørte med det gamle office-program i den gl. maskine, eller med hjemme-Office, som lå i maskin,da jeg købte den. Når jeg vil tilslutte ny printer, ender den med at fortælle, at 'driveren er signeret digitalt', eller printerdriveren ikke install. kompatibel med en politik, der er aktiverft på computeren, og som blokerer for NT 4.0-driver.
Jeg er administrator på maskinen, og kun jeg står som bruger.
På forhånd tak for hjælp-
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester