Avatar billede hardwareguy15 Nybegynder
09. maj 2012 - 23:57 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Steam backup

Når jeg tager backup med Steam har jeg valgt Custom så det kun er 1 fil i alt.

Alligevel dukker der adskillige filer og mapper frem inde i backup mappen i Steam. Disk 1 og Disk 2, autorun, steam, steambackup, samt en masse .sid .sim og .sis filer, findes der en måde at mindske dette på, da det er ret mange filer, tager i betragtnign at Steam lovede at der kun var tale om 1 fil.
Avatar billede johnstigers Seniormester
10. maj 2012 - 07:44 #1
Jeg kan ikke nogen steder se at steam skriver der kun er tale om én fil?
Jeg har også kun 1 spil der tages backup af, og her ligger alle spillets filer som en backup...
Avatar billede hardwareguy15 Nybegynder
10. maj 2012 - 10:25 #2
"Number of files which will be written" = 1.
Avatar billede hardwareguy15 Nybegynder
19. juni 2012 - 23:26 #3
Lukket.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester