Avatar billede Bloodvein Nybegynder
04. juni 2012 - 17:38

Stationær Computer.

Hejsa.
Jeg står i den situation at jeg er interesseret i at købe en stationær computer. Mit budget er 5-7000 kroner.

Jeg behøver ikke det bedste af det bedste, men jeg har generelt ikke så meget styr på specs som sådan.

Jeg har kigget på følgende:
ww.computersalg.dk/produkt/827697?varenummer=827697
Måden jeg har undersøgt de forskellige ting er ved at google anmeldelser. Ifølge det, er grafikkortet ret dårligt.

Kunne godt tænke mig, at en flink type gad bruge et par minutter på at finde et bedre alternativ for mig. Der er 200 point til en venlig sjæl. ;-)

Tusind tak
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester