Artikel top billede

(Foto: Privatfoto)

Ronni har været til lukket event for de særligt udvalgte i Microsoft-verdenen: ”Netværket er altafgørende”

Ronni Pedersen fra Apento er en af de danskere, der drog mod Redmond for at deltage i Microsofts MVP Global Summit. Det er 17. gang, han er afsted. Her fortæller han, så meget han kan om oplevelsen og om, hvor vigtigt netværket er for ham.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Microsoft MVP Summit.
941
4:45 min
Microsofts Global Summit er netop overstået – et event for de udvalgte og nogle af de dygtigste i Microsoft-verdenen, MVP’erne (Most Valuable Professional).

En af de deltagende var Ronni Pedersen, der er partner i Apento og MVP.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Vil fyre tusindvis af ansatte globalt: Nu reagerer Microsofts danske organisation med 800 medarbejdere

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Staten binder sig med ny aftale til Microsoft i usædvanlig lang tid - og det er der en særlig årsag til

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Pengene vælter ud af den danske Dynamics-kæmpe Cepheo i selskabets andet leveår - men forretningen buldrer frem

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Du skal opdatere hurtigst muligt: Alvorlig sårbarhed opdaget i Citrix-software

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Danske pensionsselskaber står til historisk milliard-tab, hvis salg af TDC går igennem: Så meget vil de sælge deres ejer-andel for