Jeg har en ekstern harddisk med en masse filer/billeder/osv. Som jeg tidligere har brugt på min Mac, men har fået ny computer og forsøgte at åbne den der på hvilket ikke virkede - efter lidt fejlagtig google fix kom jeg til at partionere (?) den inden jeg fandt ud af der var forskellige formater.
Ikke det smarteste men nu virker den så hverken på mac eller windows..... har jeg mistet alle mine filer? Er der noget jeg kan gøre?
Hvis ikke det lykkes at køre "førstehjælp" så er turen til en professionel nok eneste udvej. Det kan godt gøre ondt i tegnebogen :-(
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.