Avatar billede jimo.dk Nybegynder
05. oktober 2001 - 21:49 Der er 1 kommentar og
4 løsninger

I need some feedback...

Nu har jeg ændret lidt på min opsætning - layout. Så nu skulle min side være færdig. hvad mener i om opstillingen og layoutet.
Med venlig hilsen
Jimmy
http://www.jimo.dk
Avatar billede madizone Nybegynder
05. oktober 2001 - 21:51 #1
Bortset fra at jeg er rimelig ligeglad med religion, så må jeg sige at siden tager sig pænt ud på min skærm. Intet at klage over - helt enkelt.
Avatar billede hadaps Nybegynder
05. oktober 2001 - 21:52 #2
Chart boxen passser ikke ind i det ellers flotte layout
Avatar billede madizone Nybegynder
05. oktober 2001 - 21:53 #3
Måske du kunne lave solen lidt pænere og mindre kold...
Avatar billede jakoba Nybegynder
05. oktober 2001 - 22:02 #4
Den er da god.
Kan mormoner og J-vidner virkelig komme ud af det med hinanden? Jeg ville forvente at de sloges (blod, koner, etc).
og hvad har begge dele med pinsekirken af gøre.

Jeg savner lidt forklaringer. hvem er det der taler? hvor kommer navnet jimo fra? ol.

pas på på tekstsiderne hvor du forventer at alle har samme pixelstørrelse som du. Hos mig (large fonts) flyder teksten ud over enden af baggrundsgilledet og ca 1/3 ind i et gentaget baggrundsbillede. Lav evt tabellen son top, midte og bund, hvor al teksten er i midten over en repeterende baggrund (det vil også være mindre tungt at hente end det store billede).

men smuk og nem at navigere det er dem.

mvh JakobA
Avatar billede koep Nybegynder
05. oktober 2001 - 22:35 #5
Jeg synes at din grafik er fed men de bokse der er til venstre i bunden og ude til højre er tamme i forhold til resten så de ødelægger lidt det hele
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester