Avatar billede madsfriburg Nybegynder
07. oktober 2001 - 13:51 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Stand alone player?

Jeg skal lave en stand alone player, som åbner automatisk når man sætter CD-rommen i, som er platform-uafhængig og som man bruge til præsentationsmateriale oprindelig lavet i PowerPoint. Der skal også bruges lyd (audio - evt. wav) og interaktion med brugeren.

Vil det her være bedst at benytte Flash eller Director eller et helt tredje program??

(:
Avatar billede lingoman Nybegynder
07. oktober 2001 - 14:20 #1
madsfriburg >> Det er ikke tilladt at oprette samme spørgsmål flere steder på eksperten.dk. Du bedes venligst lukke 2 af de følgende 3

Programmer:Director:[Stand alone player?]  http://www.eksperten.dk/spm/118196
Programmer:Flash:[Stand alone player?]  http://www.eksperten.dk/spm/118197
Programmer:Generalt:[Stand alone player?]  http://www.eksperten.dk/spm/118175

mvh geo
Avatar billede madsfriburg Nybegynder
07. oktober 2001 - 14:41 #2
Det var da fandens så emsig du er lingoman [[-:
Du havde kun behøvet sige det een gang.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester