Avatar billede bocker Nybegynder
23. februar 2000 - 22:11 Der er 2 kommentarer og
3 løsninger

www.invite.dk

Gider nogen lige give lidt kritik af layout og hvad der ellers er på
http://www.invite.dk/. I må også gerne sige hvad i synes om ideen :)

MVH

Chris Buch

Avatar billede bocker Nybegynder
23. februar 2000 - 22:13 #1
ehm det skulle have været et par point, men det kan i jo få bagefter... :)
Avatar billede bromer Nybegynder
23. februar 2000 - 22:19 #2
Hejsa

Jeg har faktisk intet om designet. Det er rigtig godt. Jo der er lige den ting, at det er skod at der er en topframe. Det havde været bedre hvis det bare var en side i et table,

- bromer
Avatar billede 127144146281 Nybegynder
23. februar 2000 - 22:23 #3
hehe ups bocker baneret/logoet øverst referer til din egen comp: http://bocker/

:-)
Avatar billede Slettet bruger
23. februar 2000 - 23:13 #4
Design: Pænt afstemt uden nogen form for fix fax.Det kunne måske gøre sig lidt bedre, hvis disse indramninger, som du har brugt, var indrammet i en ydre ramme, sådan for, at afslutte siderne.
Navigation: Kvik og ubesværet.
Formål: Lyder udemærket, spørgsmålet er så om der er et behov for det. Jeg personlig ville ikke gå på nettet for at skrive nogle invitationer. Der ville jeg lave en fix e-mail i stedet for.

Hvad med måske at bryde lidt med de firkanter, som siderne er bygge op med. Kunne nogle af informatmationerne ikke stå i nogle cirkler. Hvad med at overføre kuverterne i topframen til et vandmærke på Siten?

Karakter: 10 på 13
Avatar billede fico Nybegynder
24. februar 2000 - 14:01 #5
Skide godt Egon......
Siden er enkel, nem at loade frem og hamonerene farver.
Jeg har meget lidt at sige da den er perfekt.
11@13
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester