01. november 2001 - 19:03Der er
21 kommentarer og 1 løsning
Billede af ejnar
Hejsa......
Nu skal jeg lige ha fat i dem der har \"været med\" i en 10 år eller deromkring.
Er der nogen der kan huske ejnar? Stammer fra bladet der idag hedder Privat Computer - dengang \"Det nye computer\" (mener jeg da ihvertfald) De havde 3 priser de uddelte til spil der udmærkede sig i den ene eller anden retning Gold game (kanon spil), Hit (skidegodt spil) og sidste men ikke mindst Ejnar (totalt dårlige spil - og meeegetunderholdende sarkastiske anmeldelser) - nogen der nu husker ejnar??
Hvis der er er der så også nogen der er indehavere af et billede af ham og kan scanne det ind til mig? Eller bare sende det til mig hvis det ligger i computeren.
POPCORN\'et :)
PS: bliver nok ikke alt for skuffet hvis der ikke er nogen - tror ikk der er så mange der gemmer computer blade i 6-10 år *G* men håber meget
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
hed bladet ikke \"games preview\" eller sådan noget lignende?
Synes godt om
Slettet bruger
01. november 2001 - 19:17#2
det er dem der idag hedderprivat computer - og jeg mener da så klart at de dengang hed \"det nye computer\" de har vist oss heddet andet - men games preview syns jeg ikk lige jeg kan huske - men det ka da nemt være alligevel :)
jeg har bladet, men det ligger desværre 210km fra hvor jeg bor nu. Jeg kan godt tage et eksemplar med næste gang jeg er på forældre besøg.. men der vil gå et par uger.. så hvis det ikke haster, eller andre har det liggende ved hånden så skal jeg nok scanne..
Synes godt om
Slettet bruger
01. november 2001 - 19:24#4
lyder godt..... men hvis der er andre der kan finde det inden ville det oss passe mig fint :)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.