Avatar billede cdc Novice
06. november 2001 - 18:33 Der er 12 kommentarer og
1 løsning

Golf & Wine

Har lavet en underside til hillerød golf klub som hedder Golf & Wine: http://www.hillerodgolf.dk/newpage/wine/
Den er ikke lavet til netscape endnu. Hvad synes i om den ? [ Grafik, farver, overskuelighed osv. ]

/cdc
Avatar billede Slettet bruger
06. november 2001 - 18:42 #1
ØV! der er slet ikk noget jeg kan kritisere :)

syns sq det er smukt stilfuldt og passer til emnet :)
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
06. november 2001 - 19:01 #2
Designet synes jeg er lækkert. Menuen er dog ikke helt nem sådan lige at få øje på. (virker lidt skjult)

Du bør under Arrangementer nok gøre det mere tydeligt at man kan tilmelde sig ved at klikke på datoen.
Hver gang der underskrives med et navn, der er ursiv eller fremhævet tror jeg det er en e-mail.
Under Regler er overskriften understreget - det er normalt links.
Home står til sidst i menuen??? Kan det virkeligt passe???

Ellers flot og gennemtænkt.

10@13
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
06. november 2001 - 19:01 #3
ursiv = kursiv
Avatar billede cdc Novice
06. november 2001 - 20:59 #4
Har kigget på dit svar og rettet det lidt til på siden.....Det eneste jeg ikke helt forstår er det du skriver med fremhævet/kursiv [ ursiv *ggg* ]
Home til sidst, jo det var såddan set meningen, da home siden er startsiden til Golf & Wine, og når man så har kørt menuen igennem fra start [venstre til højre] til slut så er home den næste.

Er selv lidt utilfreds med min menu, men ikke så meget med synbarheden, men mere om det skal stå hvad der står, da den helt sikkert vil blive udvidet i løbet af 2002.
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
06. november 2001 - 21:01 #5
Det er fordi f.eks Freddy Arntsen står fremhævet og kursivt. Så tror jeg at jeg kan smide en mail. Dette understøttes af at der står \"webmaster\" lige under. Det er jo normalt man kan smide dem en mail.
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
06. november 2001 - 21:01 #6
Meget nemmere at se nu hvor man kan tilmelde sig arrangementet.

Anyway husk at det er min mening og ikke nødvendigvis alles :-)
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
06. november 2001 - 21:03 #7
Under Arrangementer nævner du \"Euro Kitch og Bendix Vine\" - De bør nok også være links.
Avatar billede Slettet bruger
06. november 2001 - 21:56 #8
hmmm..... hva havde mit svar gjort forkert mon???
og cdc\'s
Avatar billede cdc Novice
06. november 2001 - 21:59 #9
Jeg ved godt det kun er din mening, men indtil vider nogle goe meninger.
Vedrørende linkst til Bendix, Euro Kitch var det min mening der der i dag står . home . skulle stå diverse, og på den side skulle sponsorer samarbejdspartnere osv. stå, emn droppede det.

Det er link til Bendix fra logo, har endnu ikke fået link til Euro Kitch, da jeg hader banner på en side der ikke intregreres i sidens layout, så den bakser jeg lidt med endnu.

Men det var måske en god idé at bare lave et link fra texten, så det kiggger jeg lidt på.

/cdc
Avatar billede cdc Novice
06. november 2001 - 22:02 #10
phunkypopcorn>> er ikke så god til dette med points, da jeg er helt ny til dette på eksperten, kommer fra builder. Så jeg skal lære dette med points. Så jeg håber ikke jeg har trott nogle over tærne.

/cdc
Avatar billede Slettet bruger
06. november 2001 - 22:14 #11
heheeee.... lavede oss den bummer første gang jeg var her :)

og havde da klart heller ikk fortjent så mange som nikolajdu - men bare en 5 stykker ku du ha givet - det er vist kutymen herinde :)

(man deler pointene ulige ved at trykke på avanceret :) )
Avatar billede cdc Novice
06. november 2001 - 22:37 #12
OK ! Tak for hjælpen phunkypopcorn
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
07. november 2001 - 01:01 #13
Tak for point anyway og velkommen til :-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester