Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Den mangler lidt \'balls\' - ik\' ? Hvor er CS-sjælen, det hurtige \'game\', de rappe beskeder, komplottet, glæden ved at \'nakke\' en modstander, de voldlige lyde, sveden, maskerne, kasserne, tunellen og \'global warfare\' på mit værelse ????
Prøv at arbejde lidt mere med substansen i spillet og bestem dig så for et buskab ...
Synes det ser meget \"public\" ud det design. Mange nye sider jeg ser har .: Menu :. og det ser måske smart ud på en demokoder/artists hjemmeside, men ikke på alle sider der er lavet i dette årtusinde :-)
Det ser IKKE fedt ud at du har brugt SS bogstaverne fra nazi-tiden :(
Synes godt om
Slettet bruger
08. december 2001 - 20:43#11
Det var eddermame et uhyggeligt klan-navn! Jeg ville med glæde nakke en af jer i den nærmeste fremtid (hvis jeg altså kunne finde ud af CS. Heldigvis har jeg kontakter de laveste steder, så jeg hyrer bare en snigmorder)! :) Siden er r*vkedelig, med hvide og grå farver. Den er højst uoriginal og chart-dimsen skærer i øjnene. \"Startside\" og \"bookmark\" er meget overflødigt; det skal folk zq nok selv finde ud af at klare. Banneret er dårligt og alt for enkelt lavet; jeg tror, at selv jeg ville kunne lave noget pænere! Arbejde noget mere på det, da det trækker stor fokus til sig på dit ellers kedelige site!
Jeg synes, du bør starte from scratch igen med nogle helt nye idéer! Karaktér: 1-2 ud af 10!
Synes godt om
Slettet bruger
08. december 2001 - 20:43#12
Eneste plus er overskueligheden skal det lige siges!
Startsiden: Den er noget tom i det. Hvad laver en scrollbar et sted hvor den ikke er nødvendig. Den kan fjernes ved at du fjerner det tomrum der er i bunden og reducerer mellemrummet imellem banner og tekstfeltet. ”velkommen til Suicide Stormers” bør indeholde en del mere tekst for ikke at virke tom. ”Bookmark” bør rykkes over i menuen som evt. underpunkt. ”Chart.dk”..... Du kan godt få et link til dem der kun består af et lille ”C”, som du så kan smide over under menuen. Tilbage er så et stort textarea hvor en velkomst tekst og div. Indgangsbilleder så kan placeres.
Nyheder: .... Et dødt link, kan ikke vurderes.
Screenshots: Billederne er for store og min arvefjende går igen. Scrollbaren kan fjernes ved at gøre de klikbare billeder meget mindre. Dette har også den fordel at der er plads til flere uden at listen bliver alt for lang.
Links: Igen en ret tom side, der sagtens kunne tåle lidt billeder eller bare en smule grafik. Alternativt kunne et banner bruges.
Hvem er vi: Tom skærm. Manglende billeder eller grafik. Beskrivelserne: De er tomme og kunne godt bruge et billede af personen og måske den persons særlige bedrifter i CS verdnen.
Kontakt os: Igen en af dem der bruger brugerens eget E-mail program. Lav sitets egen E-mail. Der er et par fordele og meget få ulemper i forhold til den nuværende løsning.
Generelt: Alle sider indeholder en lille ”forhistorie” om hvad den pågældende side indeholder. Denne tekst skal enten fylde mere eller kasse den står i være en del mindre. Der er på alle siderne en lodret og en vandret scrollbar ?? Reducér bredden på banneret og den vandrette er pist væk. Pil ved diverse mellemrum og den lodrette forsvinder også. Jeg går i karaktér givningen ud fra at der er et stykke vej før sitet er færdigt.
Brugervenlighed 8/13 (ordenes rækkefølge. I menuen især) Grafisk 6/13 (Der er ikke rigtig noget på trods af emnet) Overall 7/13
For sidste gang: Man kan IKKE tillade sig at afvise et svar, som en anden har brugt tid på at lave! Pointene er fuldkomment ligegyldige, men du kunne i det mindste have accepteret mig med 0 point, hvis du absolut ikke kan klare lidt negativ kritik!
Se, det var vist den mest intelligente kommmentar længe! Det er folk som dig, der skubber Eksperten længere og længere ud mod kanten af afgrunden. Jeg forventer ingen undskyldning, bare en erkendelse af din fejl!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.