Avatar billede tme Nybegynder
03. januar 2002 - 12:47 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Taber adgangskode

Efter installation af xp pro på dansk, kan explorer
ikke huske brugernavn og adgangskode når jeg vil på
nettet.Kan nogen hjælpe mig med dette problem?
Avatar billede Himbear Nybegynder
03. januar 2002 - 12:54 #1
Nu sidder jeg ikke lige med WinXP foran mig, men du skal ændre på sikkerheden. Hvis du går i internet options og hen under fanebladet sikkerhed. Der skal du sætte sikkerheden ned, du kan også trykke brugerdefineret og så selv slå det til, det er nogle cookies du skal enable.

Du kan også et eller andet sted få lov til at skrive nogle websteder hvor den skal gøre undtagelser, hvis du er interesseret i at den kun skal have lavere sikkerhed på nogle sider, kan du gøre det sådan.

Jeg skal nok lige kigge når jeg kommer hjem, hvor præcis det, hvis du ikke har fundet det!
Avatar billede Himbear Nybegynder
03. januar 2002 - 13:16 #2
hjalp det?
Avatar billede tme Nybegynder
03. januar 2002 - 13:20 #3
Tak for svaret.
Det vil jeg prøve i aften.Jeg mener at det hedder noget i retning af lav og mellem lav, kan det ikke passe? 
Avatar billede Himbear Nybegynder
03. januar 2002 - 13:25 #4
Jo der er nogle forskellige muligheder, men sig bare til hvis du ikke får det til at virke!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB