Avatar billede cul Nybegynder
28. januar 2002 - 16:01

Netmeeting på win 2000

Hej. Jeg har problemer med netmeeting på win2000 proff. Jeg kan ikke se brugerne på ils-serveren, men jeg er logget på.
Jeg for en besked der lyder således <" Der opstod et problem ved oprettelse af forbindelse til adresselsten ">.
Hvis jeg kalder en bruger direkte med emailadressen går det fint. Er der nogen der kan genkende problemet og ved hvordan man løser det ???
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester