Avatar billede tdamgaard Nybegynder
05. april 2002 - 14:07 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Opsætning af wireless LAN og ADSL

Vi er 3-4 som alle har wireless kort, og jeg har en ADSL forbindelse, som jeg gerne vil dele ud til alle.
Men jeg vil gerne have mulighed for at cache, styre brugere og deres forbindelse (download hastighed).
Pånuværende tidsunkt har jeg en Windows 2000 Server sat op med 1 wireless kort og et netkort til min router.
Skriv hvis du har brug for mere information.

Hvordan gøres dette letteste og hvad skal jeg bruge (hardware/software).
Avatar billede goulduck Nybegynder
05. april 2002 - 15:44 #1
cache = proxy server... :)
Avatar billede tdamgaard Nybegynder
18. april 2002 - 09:55 #2
Intet svar efter 14 dage, så jeg lukker spørgsmålet.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester