Avatar billede turbochip Nybegynder
23. maj 2002 - 10:57 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Printer

Hej

Vi har en printer på vores netværk. Alle comp. kan udskrive på den, her idagen virker den ikke på en af computer, hvis jeg vil ind i indstillinger for printeren skriver den at "tjenesten Print Spooler ikke kører" hvad kan jeg gøre?
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
23. maj 2002 - 10:59 #1
genstarte den..
Avatar billede turbochip Nybegynder
23. maj 2002 - 11:00 #2
har vi prøvet
Avatar billede jakeman Nybegynder
23. maj 2002 - 11:04 #3
Hvilken pc kører som spooler?
Avatar billede turbochip Nybegynder
23. maj 2002 - 11:13 #4
har fået det til at virke, man skulle finde printeren på serveren og så kopiere en genvej til skrivebordet
Avatar billede turbochip Nybegynder
23. maj 2002 - 11:13 #5
t
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester