Avatar billede donwang Nybegynder
19. juni 2002 - 21:29 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Cliche?

Hej jeg skal til at bestille et webhotel hos cliche og vil høre om Windows 2000 eller FreeBSD 4.4 er bedst?
Avatar billede bacardil Nybegynder
19. juni 2002 - 21:38 #1
Skal du bruge ASP,access m.m. Så windows 2000.

Skal du bruge PHP, mysql, perl, cgi m.m. så er FreeBSD bedst.

Jeg vil personligt mene at FreeBSD er mest stabilt, men det kan vi nok ikke blive enige med win folk om :o)
Avatar billede ingenting Nybegynder
19. juni 2002 - 21:40 #2
Du skal passe på. Jeg har oplevet to personer nu, som har bestilt ved dem, og det kan tage lang tid inden at du høre fra dem, selvom du har betalt. Den først gik der 4 uger, inden de hørte noget, hverken e-mails eller telefonopkald blev besvaret.
Nr. 2 venter stadig på svar, der er gået 3½ uge.
Avatar billede taskmgr Nybegynder
19. juni 2002 - 21:42 #3
Venter på refundering...

Bestilte i februar :)
Avatar billede donwang Nybegynder
19. juni 2002 - 21:46 #4
Ja, ja vente tiden er i orden jeg vælger FreeBSD så!
Avatar billede bacardil Nybegynder
19. juni 2002 - 21:47 #5
De har lige ansat en supporter, så mon ikke der sker noget inden sep. så? :o)
Avatar billede bondester Nybegynder
19. juni 2002 - 21:49 #6
En af mine venner har lige bestilt et hotel for lidt over en uge siden, det er allerede blevet oprettet. Så der er da kommet lidt fut i træskoene hos dem nu.
Avatar billede startfirma.dk Nybegynder
20. juni 2002 - 08:51 #7
en uge ??? andre steder tager det mellem 1 og 24 timer - det er kun domænet man venter på i 2 dage.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester