Danmark vil mindske afhængigheden af globale techgiganter, men det kræver mere end politiske formuleringer og strategier, understreger PROSA’s formand Niels Bertelsen.
funktioner -> indstillinger -> E-mail indstillinger -> Registreringsindstillinger -> fjern fluebenet udfor "anmod om en kvittering når meddelelsen er læst"
Synes godt om
Slettet bruger
16. december 2002 - 10:25#3
Kære venner. Det er ikke det, der er problemet. Problemet er, at MIN Outlook klient sender kvittering til folk ude i verden, der sender mail til MIG, når JEG har læst deres mail.
Beklager at jeg har beskrevet problemet utydeligt!
Det kan du også finde under registreringsindstillinger. prøv at kigge på det derinde
Synes godt om
Slettet bruger
16. december 2002 - 10:53#5
Til respekten. Du har desværre ikke ret. I Outlook 2000 er det nærmeste: Funktioner > Indstillinger > Faneblad Indstillinger > Email indstillinger > Registreringsindstillinger.
Uanset at jeg har fjernet samtlige flueben i dialogboxen "Registreringsindstillinger", sender min outlook klient STADIG automatisk bekræftelse på læsning/åbning ud til de mennesker, der har anmodet om bekræftelse.
Nej desværre ikke, valget er fastlåst af virksomhedens administrator. Se mit nye spørgsmål.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.