Ma sælger ikke skabeloner, men totale løsninger. Her ser man bare en forside, men ingen funktioner. Det er som at sælge luftfrikadeler Jeg sælger heller ikke løsninger på grundlag af en skabelon, men en dybdegående analyse af kundens behov og ønsker til et website...
En zoneterapeut spurgte efter et forslag til hendes side, som jeg laver gratis. Hun siger at det ikke har noget med zoneterapi/massage at gøre og vil ikke have det. har nu prøvet en 20 andre sider, men ingen er interesseret, selv om det er nogen rædselsfulde sider de har i forvejen. PRIS 1000,- Kr.
kidrock >> Reelt kan du jo sige til hende at du har brugt resourcer på at udarbejde forslaget så hun ikke bare kan afslå, men skal betale for at få det udarbejdet. Det ville jeg da synes var rimeligt når man ikke er noget stort firma
Nej glem hende, syntes bare det er ret godt. billederne er købt af scanpix og er royalty free. Der er ikke nogen af jer der vil have det til at ligge i skuffen
Rent programmeringsmæssigt tager det jo ikke lang tid at lave, det "gode" er jo billederne, hvis man altså kan bruge dem til noget. Kan det købes for point, hvormange?
NO OFFENCE! Det der er da OK det der, men det er jo et meget "almindeligt" design, som langt de fleste ville kunne lave. Det der med at sælge en skabelon...det holder altså ikke. Du er, som det også er sagt, nød til at sætte dig ind i den specifikke kundes behov. Også så sørg for at få udarbejdet en kontrakt/samarbejdsaftale så tidligt i forløbet som OVERHOVED MULIGT! Denne SKAL naturligvis underskrives af begge parter...! Derved risikere du ikke at lave noget som du ikke bliver betalt for!!!!
....hun kan ikke bruge dit forslag "fordi det ikke har noget med zoneterapi at gøre". Må vel være fordi hun har en eller anden ide i hovedet. Har du prøvet at spørge hvordan hun vil have siden skal se ud ??? Eller hvad med at få lidt tekst fra hende og så uploade, så hun kan se hvordan det kommer til at se ud i forhold til det hun har nu ?? Gør evt det at du bruger samme tekst som den hun nu har på sin forside, go hold den op mod din, så hun rigtigt kan se forskellen på de 2. Så kan hun jo bedre komme med en bedømmelse
;) fint nok. Har du så opgivet at lave en side til hende "foddamen" ?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.