I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
jeg kunne da i hvert fald foreslå det jeg selv er en del af - en mindre gruppe freelance multimediedesignere der alle sidder i hver vores job fuldtid og arbejder sammen i fritiden.
kontakt mig evt via mail/msn kim@soze.dk - icq 32036024
Det er tilladt at udlodde andre præmier end point for svar. Det kan være penge. I så fald må man ikke udlodde point. Det er brugernes eget ansvar at afgøre, om svarene er korrekte og betalingen gennemføres. Eksperten kan ikke drages til ansvar for hverken løsning eller betaling. Eksperten vil kun blande sig i spørgsmål, der handler om point.
og så vil jeg gerne blande mig; der gives point for at komme med forslag til firmaer så det er reelt nok at der gives point selvom det i sidste ende kan betyde penge til firmaet.
Hvad der så kan diskuteres er pointfordelingen - jeg tvivler på at alle er kontaktet (jeg er i hvert fald ikke så vidt jeg kan se...) så set ud fra det er det måske lidt svært at se hvordan spørgeren kan være sikker på at man nu også har fundet frem til den rigtige person/det rigtige firma og derfor svært at se hvorfor pointene ikke skulle fordeles mellem flere.
En ting der derfor kunne være interessant var at høre hvorfor det lige netop var -42- og ikke et af de andre forslag der blev "præmieret" - og dermed hvorfor cbc.dk og ikke et andet firma blev valgt
Det er mig som beslutter, hvem som jeg finder egnet. Så vidt jeg husker, har jeg taget kontakt til en to tre stykker. Ud af dem fandt jeg -42-, som nok havde det bedste til mig.
Som -42- skriver har jeg set på alle de hjemmesider der er blevet opgivet, og jeg mente ikke det var noget for mig, og derfor kontaktede jeg ikke alle. I burde tænke på en hjemmeside skal sælge jer, og dem som jeg ikke kontaktede, ja den solgte jer ikke.
Jeg er ked af det, men den som er bedst til at sælge et produkt, ja den vinder.
Jeg finder det ikke nødvendigt, at vi bliver ved med at diskutere dette emne mere, da jeg ikke vil og kan gøre mere ved det! Hvis der stadig er nogle, som ikke er tilfredse, synes jeg de skal tage kontakt til admin's, som er her på eksperten.
X-party - det har intet med at være utilfreds, men som du selv siger, så har vores side åbenbart ikke solgt sig godt nok, dvs. at der måske bør kigges på dette område.
Jeg er ikke sur eller noget over at det ikke blev os, men det stadig rart at vide hvorfor det ikkke blev os. Og nej lad os ikke køre med i det, takker for responsen.
det var ikke en kritik af nogle valg - manglede bare begrundelse... til gengæld syntes jeg det er tankevækkende hvis det _kun_ er firmaet hjemmeside der sælger da denne meget sjældent giver et godt overblik over firmaets kunnen.
Der er selvfølgelig (og heldigvis) klart mange undtagelser men;
Mange af dem der har en fed hjemmeside bruger den til at sælge sig selv - de har tid til at bygge deres egen hjemmeside og bruger den bevidst til at sælge sig selv da de ikke har noget ellers der kan sælge dem... måske pga manglende kunnen.
Omvendt har mange firmaer nogle af de mest skrækkelige og u-opdaterede hjemmeside, men navnet, deres viden og kunnen sælger dem selv. Enkelte har ikke engang en hjemmeside...
Jeg ville i hvert fald sjældent vælge dem der er bedst til at sælge et produkt - derimod ville jeg vælge dem der kan sælge mig det bedste produkt.
Som sagt - jeg er ikke utilfreds med afgørelsen, ville bare sige min mening og så kan folk være enige eller lade være.
www.1000kr-design.dk er både billigt og faktisk super design til pengene... kan kun anbefales!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.