Avatar billede dm0108 Nybegynder
03. oktober 2003 - 09:40 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

error 1935

Under installation af visual studio .Net for jeg fejlen :
Error 1935.An error occured during the installation of assembly component {2B6E7D21-976B-48BE-ACD7-6CF2C51B3EC1}. HRESULT: -2147319761.
hvorefter min installation laver Roll Back
hvad gør jeg
Avatar billede nielslbeck Nybegynder
03. oktober 2003 - 09:57 #1
Mener jeg engang fik en fejlbesked noget lignende den du beskriver... Prøv at vælge at installere et minimum af komponenter - mener det hjalp ved mig :-)
Avatar billede dm0108 Nybegynder
03. oktober 2003 - 10:16 #2
hvilke komponenter undlod du??
Avatar billede nielslbeck Nybegynder
03. oktober 2003 - 10:23 #3
Jeg startede med kun at installere det allermest nødvendige - dvs C#. Jeg installerede så gradvist mere og mere. Hvad det helt præcis var der gjorde at fejlen opstod kan jeg desværre ikke huske.

Lige for en anden gangs skyld: Du skal ikke acceptere et svar, før du har fået det foreslåede til at virke!
Avatar billede dm0108 Nybegynder
03. oktober 2003 - 10:33 #4
Det skal jeg nok huske.
Min fejl opstår 1 sølle minut før installationen er færdig.
Jeg har undersøgt andre steder, der påstår de at det er fordi der er rester efter en gammel installation.
Underligt da der er en ren installation jeg prøver at installere på.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester