Jeg har et Typhoon Speednet Wireless Access Point og et amitech trådløs netværkskort. Mit styresystem er Win XP. Jeg har internet via et kabelmodem på min bærebar. dynamisk IP. jeg kan se på den trådløse forbindelse at den sender et signal, men kan ikke modtage og kan der for ikke komme på internettet. Det virker ellers godt når jeg tilslutter direkte til computeren. Hvad kan jeg gør?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.