Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:22 Der er 11 kommentarer og
1 løsning

points til dig!

150 points til dig der kan sende mig en fil med en måde man kan lave så den ikke blinker og klikker når den opdatere!!

min mail er: oliver@nielsen.mail.dk
Avatar billede the_legend Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:25 #1
søg her på E på olebole chat den blinker íkke også kik lidt i koden så finder du den!
Avatar billede doodoo Novice
21. oktober 2003 - 18:26 #2
alle spm og svar skal kunne bruges af alle EXP brugere...
Du kan blive anmeldt :)
Avatar billede ztyxx Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:26 #3
har du prøvet header("refresh:5")
Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:29 #4
http://www.eksperten.dk/spm/413099 han kunne ikke hjælpe!
Avatar billede swaxi Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:54 #5
god overskrift!
Avatar billede ducks Nybegynder
21. oktober 2003 - 18:55 #6
Fordi han ikke forstod spørgsmålet.

Er det ik bare den normale til en chat, som så mange har spurgt om? Noget simpel javascript jeg ikk kan huske, noget med Refresh :p
Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 19:29 #7
hmm...
Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 19:37 #8
jeg har hentet ole bole chatten!
en der kan lave så den henter texten ud fra tablen 3dchat_text? brugernavn = sendt fra text = text :D
Avatar billede nicklasb Nybegynder
21. oktober 2003 - 20:01 #9
det giver altså ikke synderligt meget mening det du skriver.. Kan kun bakke op om dem der har lidt svært ved at fatte hvad det er du mener ;)
Prøv at sæt dig ned, og brug lidt mere end et halvt minut på at beskrive det du gerne vil have, og læs det så efterfølgende igennem et par gange eller tre.. Ville nok hjælpe os, og ikke mindst dig selv en HEL del.. :D
Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 20:01 #10
lukker.... åbner nyt!
Avatar billede nicklasb Nybegynder
21. oktober 2003 - 20:07 #11
hvorfor ikke bare forsætte her.. Vi kan godt læse dine kommentere også.. Tror der er flere der irretere sig over at du gang på gang åbner spørgsmål om det samme emne, end der er, der er mod dine dårlige beskrivelser..
og hvis jeg ikke husker meget galt, er det vidst heller ikke helt lige efter reglerne bare at oprette og lukke spørgsmål som man lyster, når det omhandler samme emne..
Avatar billede oliverg Nybegynder
21. oktober 2003 - 20:48 #12
hmm... ok men har lavet det nu :(  http://www.eksperten.dk/spm/417002
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester