Avatar billede devil_dk Nybegynder
08. januar 2001 - 12:40 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

fejl med flaskmpeg ved file split

Når jeg beder flask om at splitte en film efter en time gør den det da også men når så ma vil spille den anden del af filmen får man en QUARTZ.DLL fejl \'\'\'
nogle der har en løsning på det ?
Avatar billede hoejrup Nybegynder
08. januar 2001 - 15:35 #1
Her er lidt informationer:

If you get a quartz.dll error in media player, try to encode the video at a higher bitrate. It helped me during my tests..

link: http://212.210.251.91/pippolopumo/files/px3-0.0.4e-english-readme.txt
Avatar billede devil_dk Nybegynder
08. januar 2001 - 16:04 #2
Problemet er at det kun er når jeg laver en film og jeg laver den så stor den fylder to cdér så er jeg jo nød til at splitte den op på midden og når jeg lader flask gøre det kan jeg godt se den første den men ikke del nummer to go da bægge dele har samme bitrate så burde det jo ikke være problemet
Avatar billede devil_dk Nybegynder
23. januar 2001 - 23:04 #3
luk
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi har markedets bedste kurser i videoredigering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester