Avatar billede egenfeldt Nybegynder
13. november 2003 - 21:05 Der er 1 kommentar

Linksys wireless - decting Proxy settings

Hej Alle,

Har prøvet at være spørgsmålene og svarene på området, men synes ikke lige jeg kan finde noget som hjælper mig videre.

Jeg har en adsl 512/128 fra Cybercity og den virker fint hvis jeg går uden om wireless. Problemet er at mit linksys (både kort og router) af en eller anden grund kommer til at hænge. Den stopper forbindelsen til nettet og skriver så "decting proxy settings" - det er rimelig tit, og der går lidt forskellig tid inden den får kontakt til nettet fra 1-5 sek.

Det har virket tidligere, men var nød til at lave en reinstall. Og nu kan jeg sgu ikke få det til at virke.

Any ideas?

- Simon
Avatar billede kenp Novice
13. november 2003 - 22:20 #1
prøv at bruge www.netstumbler.com for at se om der er andre trådløsenet i dit område som forstyrre dit signal!

alternativt kan det vel være at det er frodi at du ikke har sat det op på samme måde som du gjorde sidst.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester