Avatar billede hashkagen Nybegynder
05. december 2003 - 17:32 Der er 1 løsning

RCA Stereo Audio / Video Kabel til Super Nintendo ( SNES )

hey min søster havde det sjovt med at rode nogle gamle ting igennem, da hun fandt vores gamle konsol, hvilket gjorde at hun strax fik den tilosluttet til tv'et og ville spille igen :->

Her er problemet:
Der mangler et kabel der hedder RCA Stereo Audio / Video - der står i den gamle manual at det sælges separat, men spil maskinen kom jo nok ud i 1991 eller sådan noget? - så jeg er altså ikke helt så sikker på hvor man kan skaffe det.

Jeg har kigget på Nintendo.com og fandt med det samme hvad jeg havde brug for, men...
de leverer kun til dem i USA!
jeg klikkede mig derfor ind (ved gæt) på nintendo.dk... der var intet og SNES systemet!

Håber at der er nogle der kan hjælpe mig, da min søster plager mig konstant med at få fat i sådan et kabel! :-Z
Håber i finder det Stuph
Avatar billede hashkagen Nybegynder
10. marts 2004 - 16:12 #1
æv..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester