Avatar billede rkk Nybegynder
15. marts 2004 - 22:44

Problemer med klasse og active directory

Hej

Jeg har lavet en hjemmeside i TDC´s sitecenter skabelon.
Jeg har adgang til flere computere men der er en der driller meget. Når jeg vil redigere noget fra denne computer med windows xp på hjemmesiden får jeg forskellige fejlmeldinger og jeg kan ikke komme til at redigere.
Der er to typer fejlmelding, den ene hedder: klassen er ugyldig, den anden hedder: active direktory er beskadiet.
Der er kun et problem på denne ene computer. Jeg har opdateret og indstalleret java filerne der kan mangle i xp.
Jeg tænker at der må være et eller andet i xp der ikke virker korrekt og overvejer om jeg bliver nødt til at formatere.... men jeg ville lige høre om fejlmeldingerne er nogle som siger nogle noget! - og om der er nogle der har en løsning udover formatering.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester