Avatar billede slinky Nybegynder
18. marts 2004 - 19:44 Der er 2 kommentarer

Computer genstarter når USB enhed tilsluttes

Hej!

Sidder her med en amitech trådløs netkort ting man smider i USB porten. Når man sætter enheden i, genstarter maskinen, og den vil ikke starte op med enheden siddende i.
Maskinen kan godt starte op i fejlsikker tilstand når enheden sidder i


Noegn der har prøvet noget lignende? Jeg giiiider ikke til at formatere...
Avatar billede tophat Nybegynder
18. marts 2004 - 21:01 #1
kablet eller enheden er defekt!!
Avatar billede popsy Novice
18. marts 2004 - 21:01 #2
Tjaaa, jeg har faktisk prøvet noget lignende.
Dengang var det driverne til bundkortet der ikke var installeret, og det resulterede i at maskinen genstartede hver gang man satte et netkabel eller en usbenhed i. Den ville heller ikke starte op med stikkene i.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester