I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
$hent = mysql_query("SELECT * FROM joke_use WHERE username LIKE '% $_POST[brugernavn] %' ORDER BY name ASC") or die(); $row = mysql_fetch_array($hent);
$hent = mysql_query("SELECT * FROM joke_use WHERE username LIKE '% $_POST[brugernavn] %' ORDER BY username ASC") or die(mysql_error()); $row = mysql_fetch_array($hent);
ja, kunne faktisk være cool at lære det sporg, jeg tør væde på at kun 5% læser hvad de skriver, der kommer de sjoveste fejl hele tiden så man fatter hat af hvad folks problem egentlig er :-S træls for dem og os som kun prøver at hjælpe :-)
:) hmm mhar jo sagt at min fejl er at den sprigere ned til min Else sætning :( og database conn jo ligger i min mysql fil slf :) som er includet i toppen :)
$hent = mysql_query("SELECT * FROM joke_use WHERE username LIKE '%$_POST[brugernavn]%' ORDER BY username ASC") or die(mysql_error()); $row = mysql_fetch_array($hent);
winerror >> Det er muligt, det ikke er nødvendigt med et brugernavn til at logge ind med - men uden et eksisterende brugernavn at søge efter, finder man jo ikke noget :)
lige lidt offtopic :-) hvordan kan man gange en string med $i?? min hjerne er totalt tom, man kan selv lave en for/while, men der må være en nemmere måde
ja men som han selv siger er han ordblind, måske derfor osse svært for ham at forklare sig, jeg boer selv sammen med min kærste som dårligt nok kan stave til kat, bare så i ved det at det er meget svært for ordblinde at komme frem til de det mener, tænk over det ik?
1000 takker buzzzz og alle jer ander nu funger det fanme :) i er fanme dejlige *GG* :D har moslet med det program maget længe :D hi hi ;) smid lige en svar buzzzz
i know, men der er også mange der ikke læser hvad de skriver af totalt klamt dovenskab, der er kein respekt der. Men hvis man er ordblind så er det fair nok, min bror skriver heller ikke så godt, så jeg ved alt om det. Bare træls hvis det er pga dovenskab
Ja det har du ret i at ikke alle gør det, måske osse noget med man er lidt flov over det, man er jo anderledes men lad nu det ligge hovedsagen er han fik løst sit problem og så er jeg tilfreds :-D
Offtopic igen, synes lige nogen skulle læse den: Fire mænd er ude at spille golf. Den ene af dem skal pludselig tilbage til klubhuset for at hente noget. Mens de andre venter på ham udspiller der sig følgende samtale:
Første mand: Min søn er entreprenør og tjener så mange penge, at han forærede én af sine venner en Strandvejsvilla.
Anden mand: Min søn ejer en bilforretning, der går så strygende, at Han gav én af sine venner en gratis BMW forleden.
Tredje mand: Min søn er børsmægler og har så stor succes, at han netop har betænkt én af sine venner med en fed aktiepost.
Da den fjerde mand vender tilbage, spørger de andre ham, hvordan det Går med hans søn.
Fjerde mand: Går og går. Min søn er bøsse og det er jeg ærligt talt ikke særlig vild med. Men han må være god til det, for han fik både en Strandvejsvilla, en ny BMW og en fed aktiepost af sine sidste tre kærester.
Sorry, missede noget af tråden, det står längere oppe.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.