Avatar billede k4ss Nybegynder
04. maj 2004 - 22:42 Der er 1 kommentar

Hjælp til tegning af en hest!

Hej,

Jeg er blevet henvidst her til for at få hjælp til opgave som er umuligt for, jeg troede jeg kunne selv men mine evner i 3d max studie er åbenbart ikke hvad jeg mente.

Jeg havde påtænkt mig at tegne en hest, som skulle løbe på en strand. i (4000x4000) som jeg så ville printe på en Hp plotter printer, og så lave kasse bagved med en dækken til min kærestes hest til hendes fødselsdag.

Men sådan som det ser ud nu, bliver der ingen hest på en strand, og ingen hest, ingen kasse så må hun få det dækken uden fin indpakning.

Jeg håber inderligt, at der er en venlig sjæl (grafikker) på fora'et som vil bruge tid på at hjælpe.

På forhånd tak for hjælpen.
-----------------------------
Med Venlig Hilsen

Thomas Hansen
mail: thomas@kass.dk
msn: thomas@kass.dk
Avatar billede Slettet bruger
05. maj 2004 - 13:25 #1
3D er desværre ikke mit område, jeg kunne lave en til dig i Illustrator, men det er også det. Hvis det kunne have interesse, kan du fange mig på osj@device.dk
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester