Avatar billede a-a-a Nybegynder
24. maj 2004 - 21:07 Der er 1 løsning

Farveforvrængning på Hitachi CM620ET

Hej.
Da jeg for få dage siden ved et uheld fik smadret mig skærm, har jeg nu fundet min gamle 17' Hitachi CM620ET-skærm frem ind til jeg får købt en nu.
Problemet er at farverne er forvrænget. Altså det hele er i et blåligt skær. Jeg har prøvet at benytte skærmens egne afmagnatisering, men dette hjælper ikke spor. Nogen forslag til hvordan jeg laver den? Eller tror i bare den er kaput?
Avatar billede a-a-a Nybegynder
27. maj 2004 - 19:35 #1
Hmm. Ingen kan åbenbart svare...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester