Avatar billede logsuppe Nybegynder
28. juni 2004 - 12:22 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Hvor er www.frac.dk blevet af?

Er der nogen der ved hvorfor man ikke kan åbne www.frac.dk ? Og alle hjemmesiderne der er oprettet hos dem? De havde et serverskift for en måneds tid siden og siden da har der ikke været mulighed for at åbne min egen hjemmeside. Hvad sker der?
Avatar billede bacardil Nybegynder
28. juni 2004 - 12:27 #1
Som du siger havde de et serverskift og siden har de været nede, så man kunne godt tro at de som mange andre gratis services er ved at afgå ved døden. Efter 1-2 måneders nedetid må de fleste brugere da havde skiftet.

Så tror ikke du skal regne med at se frac oppe igen og hvis du gør, så nok ikke i så god en tilstand som tidligere. Om de kommer igen ved kun ejeren, men han har vist ikke svaret på email fra brugerne, så det er kun gætteri udfra hvad man har set fra de andre gratis host som er lukket igennem tiden.
Avatar billede logsuppe Nybegynder
28. juni 2004 - 12:29 #2
Synes da bare godt de kunne have informeret brugerne om det først....
Avatar billede jabas Nybegynder
28. juni 2004 - 12:30 #3
brug hellere den her side www.freesub.dk

den er meget bedre
Avatar billede bacardil Nybegynder
28. juni 2004 - 12:36 #4
Ja, men desværre kan man jo ikke kræve alt når det er gratis, så man ved jo et sted at pludeslig en dag kan ejeren en dag havde solgt serveren og alt indholdet er væk.
Avatar billede morsus Nybegynder
16. juli 2004 - 14:32 #5
frac er oppe igen
Avatar billede miko67 Nybegynder
11. september 2004 - 00:48 #6
logsuppe -> Og så er der i øvrigt også den mulighed at du har overtrådt reglerne på frac.dk (f.eks mht. at have filer liggende til download - mp3 ell. lign.) hvorfor de har valgt at slette dine sider... ;-)

www.frac.dk er reklamefrit gratis webhosting med et lille velklingende domænenavn - hvad mere kan man forlange?? Stabilitet, ja tak. Det tyder nu på at de hos frac.dk har fået ryddet gevaldigt op, og idag er mere stabile. De har vist rasende mange brugere.

jabas -> vis mig en side der ikke forbeholder sig retten til at sende dig reklamer på mail'en og jeg vil overveje at flytte. Lige nu ligger mine sider alt for godt :)
Avatar billede logsuppe Nybegynder
03. oktober 2004 - 22:48 #7
nupper selv point igen. de er jo oppe at køre igen...
Avatar billede bredker Nybegynder
03. oktober 2004 - 22:53 #8
det er nok nærmere din side der er noget med , har selv en ved dem , og den har kørt fint hale tiden
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester