Avatar billede cutehobbes Nybegynder
05. juli 2004 - 21:56 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Guiden Hjemmenetværk, hvordan fjernes forbindelsen?

Jeg har to XP maskiner og har skullet flytte data og billeder fra den ene til den anden. Jeg kørte Guiden Hjemmenetværk på dem begge og overførslen gik som smurt.
Mit spørgsmål er nu, hvordan fjerner man nu denne oprettede forbindelse? Kan det slås fra et sted? Eller slettes alt næste gang man starter op? (Uden krydset kabel)
Avatar billede kenp Novice
06. juli 2004 - 08:20 #1
hvis den ikke ahr oprettet flere under egenskaber for netværk. så vil den også virke hele tiden. Men hvis der er kommet en ekstra så kan du også fjerne den samme sted.
Avatar billede cutehobbes Nybegynder
08. juli 2004 - 08:37 #2
Det du siger er, hvis mit hjemmenetværk MSHOME kan ses under egenskaber for netværk, så kan jeg bare slette det der?!?
Avatar billede cutehobbes Nybegynder
12. august 2004 - 14:21 #3
Jeg lukker spg.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester