Avatar billede hashkagen Nybegynder
08. juli 2004 - 12:33 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

standby kokser

hey hvergan min windows xp home prøver at gå i standby så går den i stå. der bliver bare ved med at stå "forbereder til standby blahblah"

nogen måde jeg kan fixe det?
Avatar billede tonnybrandt Nybegynder
08. juli 2004 - 12:36 #1
Prøv at gå ind i strømstyring i kontrolpanelet og fjern hakket i aktiver dvale. Genstart et par gange og sæt så dvale på igen.
Det skulle gerne tvinge windows til at fjerne filen hiberfil.sys i roden af dit c: drev og genskabe den. Det lyder som om det er den der er problemer med.
Avatar billede hashkagen Nybegynder
09. juli 2004 - 19:10 #2
nej det hjalp ikke... hvor mange gange skal man genstarte? jeg genstartede 4 gange i træk og det hjalp ikke?

noget andre muligheder?
Avatar billede hashkagen Nybegynder
11. august 2004 - 17:51 #3
lukker spm...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester