15. juli 2004 - 12:20Der er
26 kommentarer og 4 løsninger
Minolta kamera
Hejsa
Er der nogle der ved om der findes en forhandler i Århus som forhandler Minolta digital kamera? Jeg vil nemlig gerne have mulighed for at have "hands-on" inden jeg endelig bestemmer mig om jeg vil købe kameraet.
Jeg ved ikke om fx Fona, Experten etc. sælger disse eller om jeg skal til en speciel forhandler?
Jeg har set Minoltas pissefede lille digitale kamera (der vinder alle tests) med en milliard gange optisk zoom (næsten) hos en forhandler i Bruuns Galleri.
Tag en tur i Århus C, og jeg vil garanterer dig, at du kommer forbi en forretning der har et hjemme - der er jo masser
Martin_Moth: Hvor? Jeg kan umiddelbart ikke finde det i deres tilbudsavis. Men måske det er mig der der dårlig til at kigge (har kun adgang til den på nettet).
Jeg fandt det :) Men det er nu ikke billigt :D Mange tak for hjælpen alle sammen. Martin_moth og exp får lidt flere point end tobias28, hvis det er ok?
Haha! Hvis jeg selv angiver point og sætter det til 10 point pr. person, ja så er det forkert, men når man markere alle på listen, ja så får de point point hver... Underligt
Nåh, men det var altså meningen at Martin_moth og exp skulle have haft lidt flere point... Sig til hvis i gerne vil have det, for så må jeg oprette et til spørgsmål.
Nu vil jeg ikke trække min point tilbage, jeg vil bare lige afslutte tråden :)
Jeg var i århus i dag, og fandt ét sted hvor de havde kameraet normalt (Skt. Lukas Foto), men der var udsolgt :( Dog fik jeg lov til at se Z2'eren, som dog ikke havde noget strøm. Men jeg kunne da mærke kvaliteten.
NEJ det til 2500 er med 16 mb, Jeg ville blot forælle at jeg selv har købt z2 til 4000,- incl 256 mb kort og taske (syntes selv at det var/er en god pris )
Det er købt og ankomet! :D Altså z1'eren. Men kom først hjem sent i går aftes, så har ikke lige fået tid tli at lege med det (dog lidt :)).
Dog har jeg nogle problemer med min oplader, ifølge formlen i manulaen tager det 26,5 time at lade dem op :| Hver gang! :|
Men har oprettet en tråd om emnet (http://www.eksperten.dk/spm/527439) hvis der er nogle der er interesseret eller har nogle gode råd/ideer... Alt er velkomment!
Hygge
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.