26. februar 2001 - 23:45Der er
24 kommentarer og 1 løsning
CyberCity ADSL forbindelse
Jeg har lige skrevet under en kontrakt hos CC ang en ADSL forbindelse (512/128 Kbit/s) til 495 pr. måned. Men nu har jeg lige et par spørgsmål til dem som også har denne abonnement eller lign: 1- Der står at der går 2-6 uger før man bliver opkoblet! Tager det virkelig op til 6 uger???
2- Nogen siger at man skal give 500,- for en teknisk besøg fra TeleDK, andre siger det ikke passer! Hvad siger i der har forbindelsen!?
3- Jeg har to computere, som skal dele forbindelsen. Skal jeg også til at købe et hub, eller følger det med routeren???
Hvis du har en kommentar/bemærkning ang forbindelsen, som du synes jeg burde vide, må du meget gerne skrive det...
1 svar er ikke nok da dette ? kan indeholde flere svar Ik, men for at få stormen ned på en mindre hastighed igen, så er jeg totalt ligeglad med at få point så længe cybershah fik svar på hans ?
uhmm... nå nu alle svarern ligner stort set mit, så kunne man jo blot vælge at kommentere det, ikk.... Jeg er sådan set også ligeglad med de her40, blot er jeg blevet sur, over at det er hvergang, at jeg deltager så hugger folk svar fra hinaden, det er pisse træls. FOrdi newbies på eksperten.dk, så blot giver alle points.
Vær hjemme på den dag TeleDK tek. kommer på besøg - hvis du ikke er der eller på en anden måde ikke kan lukke tek. ind, vil han først komme 1/2 mdr. efter.
Find det telefonstik med et \"T\" på, det er der tek. skal slittes dine kobberkabler. Find ud af hvor dit ADSL stik skaal være på forhånd, så skal teledk tek. opsætte det for dig, medmindre vi ikke taler om at dit hus er på 1200 m2 og han skal bore og slå vægge ned.
arhhhhh. datacentrum er nok den mest skodet, dårligeste lorte butik der overhovedet findes... Dårlig service, de ved ikke en skid.
Hva tilfælgedigvis forbi deres butik her i Herning, og overhørte en af deres sælge, står or prække en 1 Gz maskine, på til et ældre ægtepar, som gerne vil til at lære det der med computer, og så fordi at de skulle flytte og der var der fast internet, så ville de gerne lige bruge dette til noget.
Og så skulle deres børnebørn, lige spille lidt på den [De var mellem 4-5]... HALLO en 1 GZ maskine, på til det????
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.