Avatar billede zed_one Praktikant
31. august 2004 - 09:10 Der er 1 løsning

tabulator delimited fil til indesign med pagemaker plugin pack

Har en tabulator delimited fil, som indesign (datamerge plugin) nægter at tage imod. Kan ikke se at der skulle være noget galt med filen, men har andre oplevet noget lignende, ville jeg blive glad for en evt løsning.

Den siger "this data file is not a text file"

filen kan, hvis ønsket, fremsendes til nærstudie :)
Avatar billede zed_one Praktikant
31. august 2004 - 10:51 #1
Jeg prøver lige database-delen af Eksperten istedet - omformuleret så det passer derhen, selvfølgeligt.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester