10. september 2004 - 17:52Der er
10 kommentarer og 1 løsning
SMTP server?!
Jeg sidder i USA, og bruger comcast som internet udbyder. De er sande atomfysikere. Deres erhvervs SMTP server tillader kun 10MB max udgaaende. Det jeg vil spoerge om er flgd.
Findes der ikke en aaben smtp server som der gjorde for ti aar siden? Eller har spam slaaet dem alle ihjel?
Hvis der goer hvor finde jeg dem, eller i kan bare poste den her.
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Hmmm, saa hvis jeg vil sende en mail der er stoerre end 10 MB saa skal det goeres gennem en server jeg selv laver eller koeber adgang til. Der maa da stadigvaek findes noget derude.
Benneharli/ Mange tak for tilbudet, men jeg har brug for en laengere varende loesning. Jeg glemte at fortaelle at jeg bruger mac OSX. Det er derfor jeg ikke har hentet POst Cast server eller et af de andre programmer, kender du evt. et program til Mac?
benneharli, det passer nu ikke helt, det med kvinder og biler, kender en enkelt kvinde som er auto mekaniker, og hun ved absolut godt hvad hun laver (og hun har bestemt udseendet med sig) ;)
det er det ihvertfald, undskyld det sene svar jeg var lige en tur i dk... Mange tak for humor og svar. M
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.