Avatar billede kometen79 Nybegynder
16. september 2004 - 13:07 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

gendan dokument

jeg har siddet og skrevet på et doc. men glemt at gemme det. jeg tror det ligger i de midlertidige mapper (temp) men åbner jeg det får jeg bare en masse underlige tegn. filen hedder ~3334444.tmp kan jeg åbne det på en eller anden måde eller finde det? jeg har genmt det løbende men i temp mappen under det underlige navn.
Avatar billede jkrons Professor
16. september 2004 - 14:07 #1
Hvordan åbner du det? Hvios du starter Word og åbner dokumentet fra Word, burde det virke. Hvis det er det rigtige dokument.
Avatar billede kometen79 Nybegynder
16. september 2004 - 14:14 #2
det gør den ikke, den skriver jeg skal vælge tekst kodning
Avatar billede jkrons Professor
16. september 2004 - 14:16 #3
Prøv at vælge Filer - Åbn. Marker dokumentet. Som filtype vælger du Gendan tekst fra filer.
Avatar billede kometen79 Nybegynder
29. september 2004 - 09:52 #4
Jeg har ikke fundet ud af det og har kontaktet server administratoren og fået lavet en back up.

Lukker.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester